اندروید نوقا بیشترین استفاده را دارد

پورتال developer گوگل جدیدترین آمار نسخه های اندروید را منتشر کرد، بر این اساس سهم اندروید 9 پای 10 درصد است.

در این بین اندروید نوقا عنوان پر استفاده ترین سیستم عامل گوشی های موبایل اندرویدی را از آن خود کرده است و در حال حاضر در ۲۸٫۵ درصد از دستگاه های اندرویدی استفاده می گردد.بعد از این نسخه محبوب، اندروید ۶  یا مارشمالو در رتبه دوم پر استفاده ترین سیستم عامل قرار گرفته است که هنور هم در ۲۸٫۱ درصد دستگاههای اندرویدی به کار گرفته می شود.

اما جدیدترین سیستم عامل اندروید، اندروید 10 یا اندروید Q که در پاییز منتشر شد، تنها در 1٫1 درصد از دستگاه های اندرویدی استفاده می گردد و باید دید در آینده نزدیک چند درصد از سهم بازار را به خود اختصاص می دهد. با این حال، استفاده از این سیستم عامل جدید رو به افزایش است.

یکی از مشکلاتی که بین گوشی های موبایل اندرویدی رواج دارد این است که بسیاری از آنها، از همان نسخه سیستم عاملی استفاده می کنند که از زمان خرید روی آن نصب بوده است و نسبت به ارتقا آن اقدامی صورت نمی گیرد. این میزان استفاده از اندروید نوقا نیز که حدود یک سال و نیم از آپدیت آن می گذرد، نشان دهنده صحت این موضوع می باشد. اما این موضوع زمانی بدتر می شود که آمارها نشان می دهد حدود 28 درصد از کاربران دستگاههای اپل از iOS 10 استفاده می کنند دقیقا برابر با میزان استفاده کاربران اندرویدی از نوقا. در صورتیکه 65 درصد از دستگاههای اپل، آخرین نسخه سیستم عامل این شرکت یعنی iOS 12 را اجرا می کنند.

منبع: developer