درمان طاسی با سیب زمینی سرخ کرده مک دونالد

در اکتشافی جدید محققان دانشگاه ملی یوکوهاما با کمک ماده ای شیمیایی با نام دی اتیل پلی سیلوکسان، که در فست فودها برای تولید سیب زمینی سرخ شده به روغن افزوده می شود، برای درمان طاسی و ریزش مو در موش ها استفاده کردند. براساس Evening Standard، به کمک این ماده می توان بذرهای فولیکول های مو (hair follicle germs) را در آزمایشگاه تولید کرده و با پیوند آن به موش باعث رشد مو در ناحیه بی مو شد. به گفته دانشمندان، آزمایش های اولیه نشان می دهد که این روش همچنین می تواند برای درمان ریزش مو در انسان نیز استفاده شود.

مقاله ای که در نشریه Biomaterials توسط این دانشمندان منتشر شد، این چنین بیان می کند که با این ماده خاص، قادر به تولید همزمان بیش از ۵۰۰۰ بذر فولیکول مو هستند، چیزی که پیش از این”یکی از موانع پیچیده بازسازی مو” بیان میشد.

 پس از اینکه این بذرهای فولیکول مو توسط دانشمندان به موش هایی که موهای طاس و بی مو دارند، پیوند زده شدند، موهای سیاهی در آن ناحیه شروع به رویش کردند. و طبق گفته پروفسور فوکودا، استاد دانشگاهی که به نوشتن این مقاله کمک کرده است، استفاده از این ماده شیمیایی برای موفقیت تولید بذرهای فولیکول مو (hair follicle germs) بسیار مهم است. همچنین فوکودا در بیانیه مطبوعاتی گفت: “کلید تولید انبوه بذرهای فولیکول مو (HFG ها)، انتخاب مواد زمینه ای برای کشت آن ها می باشد. ما از دی متیل پلی سیلوکسان در کف محیط کشت استفاده کردیم و که عملکردی فوق العاده داشت.”

به باور پژوهشگران، دلیل کاربردی بودن این ماده شیمیایی و تأثیر بسیار مفید آن در رویش دوباره موهای ریخته، قابلیت عبور آسان اکسیژن از این ترکیب است.

نحوه تولید بذرهای فولیکول مو (HFG ها) و انتقال آن ها به پشت موش!

در حالی که این ماده شیمیایی برای آزمایش ما به خوبی جواب داد، اما این روش برای افزایش رشد موی های موجود روی سر جواب نمی دهد. بنابراین خوردن سیب زمینی سرخ کرده مک دونالد بعید است باعث پرپشت شدن موهای شما شود. تیم فوکودا امیدوار است که این روش بتواند در نهایت برای درمان ریزش موی انسان مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: businessinsider