هیوندا سانتافه 2020

مدل جدید  هیوندا سانتافه در نسل چهارم طراحی جسورانه ای پیدا کرده که شامل دو چراغ باریک و بزرگ در جلو شده و از جلوپنجره مشبک جدید می شود. چراغ های باریک آن شباهتی به کنا و نکسو هیدروژنی داشته و به نظر می رسد باید این زبان طراحی جدید هیوندا را پذیرفت.

به نظر می رسد دو بخش عقب و جلو خودرو یکپارچگی با یکدیگر داشته و اختلاف طراحی موجود نیست. هنگامی که به فضای داخلی می نگریم شاهد تغییرات انبوهی خواهیم بود که در نسل پیشین مشاهده نشد. در حقیقت فضای داخلی آن شباهت بسیاری به کنا داشته و به نظر می رسد کنا سرآغار فصل جدید طراحی هیوندا محسوب می شود. سیستم سرگرمی برخلاف مدل قبل در بالایی کنسول مرکزی جای گرفته و چشم انداز جدیدی به وجود آورده است. خوشه ابزار نیز تغییر ظاهری داشته و یک نمایشگر دیجیتال کوچک در میان آن جای گرفته است. با طولانی بودن محور این خودرو می توان سفر لذت بخشی را انتظار داشت که کم نظیر است.

جلوپنجره مشبک آبشاری نخستین بار در i30 به کار گرفته شد و حال نوبت به سانتافه رسید تا چنین ظاهری پیدا کند. شاسی بلند جدید هیوندا طراحی برجسته و زیبایی داشته که نظر هر فردی را به خود جلب می سازد. خطوط برجسته و گلگیرهای پهن ظاهر نسل جدید سانتافه را متفاوت از نسل پیشین کرده است. متاسفانه تصاویر رسمی از قسمت عقب آن در دست نیست و تنها تصویر رندر شده ای مربوط به این بخش در دست است.

با وجود قابلیت گوگل ترنسلیت می توان از این برنامه برای کاربری های مختلف سیستم سرگرمی بهره گرفت. مشخصات نسخه KDM از نوع توربودیزل ۲٫۰ و ۲٫۲ لیتری بوده که در کنار پیشرانه ۲٫۰ لیتری بنزینی توربوشارژ قرار می گیرد. گذشته از پیشرانه، هیوندا گیربکس هشت سرعته ای نیز در نظر گرفته که تا انتقال قدرت به سرعت بیشتری انجام گیرد. درباره فناوری ایمنی هیوندا مشخصات کاملی در نظر گرفته که باید به سیستم هشدار برخورد به جلو، سیستم جلوگیری پرتو بالا در هنگام عبور خودرو مقابل، سیستم عدم خروج از خط و برخی دیگر اشاره داشت. همچنین سیستم هشدار عدم باز کردن درب هنگام نزدیک شدن خودرو عبوری نیز یک قابلیت جالب در این مدل است. این مدل همچنین از قابلیت Rear Occupant Alert بهره می برد که به راننده هشدار خواهد داد هنگام خروج از خودرو بخش عقب را بررسی کند.
هیوندا تایید کرده این مدل در نمایشگاه اتومبیل نیویورک رونمایی کامل خواهد شد.

منبع:motor1.com